Felújítás, Bővítés

 

Amikor meglévő családi házunkon, lakásunkon szeretnénk valamilyen átalakítást

Felújítás, bővítés  előtt rengeteg kérdésben kell döntenünk. Alapos tervezés esetén kapjuk meg a kívánt összhatást a megvalósulás végére. A tervezés elhagyása esetén a kivitelezés során rengeteg bosszúságra számíthatunk, ami legtöbbször többlet költségekkel is együtt jár.

Ha a gyerekek nőnek, ha valaki otthonról szeretne dolgozni, előfordulhat, hogy új szobára van szükség. Ha a telekadottságok megengedik, elképzelhető, hogy alaprajzilag bővítjük a házunkat. A legelső és legfontosabb kérdés, hogy alkalmas-e az ingatlanunk az alaprajzi bővítésre, a helyi előírások megengedik e ezt?

Ha már alaprajzilag nem lehet az adott telken bővíteni az épületet, gazdaságos megoldás lehet a meglévő tetőtér beépítése vagy bővítése. Ebben az esetben szintén meg kell vizsgálnunk, hogy alkalmas-e az ingatlanunk erre, megfelelő e a meglévő alapozás, megfelelőek e a felmenő falszerkezetek, valamint a magassági előírások megengedik e a terveztt bővítést. 

Egy új fedett vagy nyitott terasz lehetőséget ad akár egy nagy társaság vendéglátására, akár az egész család nyári hűsölésének, miközben érezzük a friss levegőt, és a napfény melegét a bőrünkön. Az átmeneti terek teszik lehetővé a valódi kapcsolatot a KINT és BENT között. 

Épületbővítés nélkül  a belső terek funkcionalitását átgondolva azonos alapterületen is számtalan lehetőség van a megújulásra. Egy belsőépítészeti felújítás, átalakítás megvalósításával szinte bármilyen meglévő életteret a saját kényelmének és ízlésének megfelelő OTTHONná varázsolhat, ami teljes mértékben kiszolgálja az ott lakókat. 

Ha a tervezett felújítás nem jár az épület külső szerkezeteinek (fal, tető) megváltoztatásával, ha az épület külső kontúrja az eredeti marad, akkor jogszabály szerint a legtöbb esetben nem szükséges hatósági engedély vagy bejelentés. Az önkormányzatok településképi rendeletében foglalt esetekben településképi bejelentés szükséges. Jellemzően főútvonalak  mentén álló ingatlanok külső felújítása, illetve egyéb ingatlanok közterületről látható homlokzatrészeinek felújítása esetén szükséges megtenni a településképi bejelentést.

Ha a tervezett felújítás egyben bővítés is, tehát kilépünk a meglévő épületkontúrból, akkor egyszerű bejelentés köteles építési tevékenységről beszélünk.

Online vagy helyszíni konzultáció alkalmával szívesen segítünk az első és legfonotsabb kérdések megfogalmazásában és megválaszolásában.

Referenciáinkat itt tekintheti meg.

Kapcsolódó szolgáltatások

Konzultáció

Egy alkalom online beszélgetés az adott témáról. A megadott adatok és kérdések alapján erre a beszélgetésre mi felkészülünk. Bővebben…

30 000 Ft+ÁFA/alkalom

Felmérési terv

Helyszíni felmérést követően elkészítjük a meglévő épület építészeti állapotdokumentációját M=1:100 léptékben.

450 000 Ft+ÁFA

Faanyagvédelmi szakvélemény

Meglévő faszerkezetek állapotvizsgálata szakértői feladat. Ez a műszaki leírás tartalmatzza a faszerkezet állpaotát statikai teherbírását, és azt milyen módon tervezhetünk vele a jövőben.

250 000 Ft+ÁFA

Tartószerkezeti szakvélemény

Helyszíni felmérést követően statikus kollégánk egy műszaki leírásban összegzi az adott épület tartószerkezeti állapotát, és a szükséges szerkezet megerősítéseket.

250 000 Ft+ÁFA

Településképi bejelentés

Az önkormányzatok településképi rendeletében meghatározott esetekben településképi bejelentés kötelesek bizonyos építési tevékenységek. Pl.: homlokzat felújítás, átalakítás, melléképület építés stb.

350 000 FT+Áfa

Belsőépítészeti tervdokumentáció

Válaszfalkiosztási terv, berendezési terv, padlóburkolati terv, álmennyezeti és világítástechnikai terv, elektromos pozíció terv, metszetek, falnézetek, bútortervek szükséges számban.

Ajánlat a feladat ismeretében adható.